KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13767435
nr 1376 7435
Bror Kronstrand
(1875-1950), Sverige
Flicka med rosett. Signerad, daterad 1919, blandteknik, 61x52 cm, yttermått inklusive ram: 72x64 cm
Bror Kronstrand, född 1875 i Mariestad, död i Stockholm 1950, svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 1 februari 2021
kl 20:03:41
31/1 10:49:26
Bror Kronstrand
Läs mer om Bror Kronstrand